| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.5 mm |
| Number of Positions | 80 |
| Current Rating | 400 mA |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.05590
Ext.Price$1.05590
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.05590 | $1.05590 |
| 10 | $0.88061 | $8.80610 |
| 25 | $0.80985 | $20.24625 |
| 50 | $0.74477 | $37.23850 |
| 100 | $0.68492 | $68.49200 |
| 300 | $0.60404 | $181.21200 |
| 500 | $0.53272 | $266.36000 |
| 1000 | $0.51080 | $510.80000 |
